SA 387 клас 22 клас 2 це високоміцна-сталева пластина зі сплаву хрому-молібдену, спеціально розроблена для використання у зварюваних посудинах під тиском і котлах, розроблених для роботи при підвищених температурах. Станом на 2026 рік він залишається важливим матеріалом у нафтовій, газовій та нафтохімічній промисловості завдяки своїй стійкості до температур до 600 градусів.
Еквіваленти для листів із легованої сталі ASME SA387 класу 22
| BS | EN | ASTM/ASME | DIN |
| 622-515B | 10 CRMO910 | SA387-22-2 | 10 CRMO910 |
Специфікації для листів із легованої сталі ASME SA387 класу 22
| Позначення | Номінальний хром Вміст (%) |
Номінальний молібден Вміст (%) |
| SA387 22 клас | 2.25% | 1.00% |
Вимоги до розтягування для листів із легованої сталі класу 22 ASME SA387, пластин класу 2
| Позначення: | Вимоги: | 22 клас |
| SA387 22 клас | Міцність на розрив, ksi [MPA] | від 75 до 100 [515 до 690] |
| Межа текучості, хв, ksi [МПа]/(0,2% зміщення) | 45 [310] | |
| Відносне подовження в 8 дюймів [200 мм], мін % | ... | |
| Відносне подовження в 2 дюймах [50 мм], не менше, % | 18 | |
| Зменшення площі, хв % | 45 (виміряно на круглому зразку) 40 (виміряно на плоскому зразку) |
Хімічні вимоги до листів із легованої сталі ASME SA387 класу 22
| елемент | Хімічний склад (%) | |
| SA387 22 клас | ||
| вуглець: | Тепловий аналіз: | 0.05 - 0.15 |
| Аналіз продукту: | 0.04 - 0.15 | |
| Марганець: | Тепловий аналіз: | 0.30 - 0.60 |
| Аналіз продукту: | 0.25 - 0.66 | |
| Фосфор: | Тепловий аналіз: | 0.035 |
| Аналіз продукту: | 0.035 | |
| Сірка (макс.): | Тепловий аналіз: | 0.035 |
| Аналіз продукту: | 0.035 | |
| Кремній: | Тепловий аналіз: | 0,50 макс |
| Аналіз продукту: | 0,50 макс | |
| Хром: | Тепловий аналіз: | 2.00 - 2.50 |
| Аналіз продукту: | 1.88 - 2.62 | |
| Молібден: | Тепловий аналіз: | 0.90 - 1.10 |
| Аналіз продукту: | 0.85 - 1.15 |
обробки
1. Плавлення та рафінування
Виготовляється в електродуговій печі (EAF) плюс LF (печь-ковш) і VD (вакуумна дегазація) для забезпечення високої чистоти.
Суворий контроль хімічного складу відповідно до вимог ASME SA-387.
Ключові елементи: C 0,05–0,15%, Cr 2,00–2,50%, Mo 0,90–1,10%, P і S Менше або дорівнює 0,025%.
2. Гаряча обробка (прокатка / формування)
Нагрівання: повторно нагрійте злитки або заготовки до 1210–1270 градусів з витримкою 6–9 годин для гомогенізації.
Прокатка: Почніть прокатку при 1040–1160 градусах, закінчіть прокатку при 800–850 градусах.
Контрольоване охолодження: після прокатки повільне охолодження в ізольованих купах вище 500 градусів протягом 70–80 годин, щоб запобігти розтріскування та забезпечити однорідну мікроструктуру.
Гаряче формування (наприклад, головки): нагрійте до 930–960 градусів, утримуйте 1,0–1,5 хв/мм, потім охолодіть на повітрі.
3. Термічна обробка
Нормалізація + Відпуск (обов'язкові для доставки):
Нормалізація при 900–960 градусах, повітряне охолодження.
Загартування при 680–750 градусах, повітряне охолодження.
Цільова мікроструктура: більше або дорівнює 90% бейніту.
Загартування + Відпуск (опціонально):
Загартування при 900–930 градусах, охолодження водою.
Гартування при 710-750 градусах.
Імітація термічної обробки -зварювання (PWHT): 690 ± 14 градусів, час витримки залежно від товщини (зазвичай 8–26 годин).
4. Зварювання
Використовуйте електроди з низьким вмістом{0}}водню або зварювальний дріт.
Температура попереднього нагріву: зазвичай 200–300 градусів (залежить від товщини).
Температура між проходами: менше або дорівнює 350 градусам.
Термообробка після-зварювання (PWHT): 675–705 градусів, мінімальний час витримки залежно від товщини матеріалу.
5. Механічна обробка та виготовлення
Хороша оброблюваність у нормалізованому та відпущеному стані.
Використовуйте гострі інструменти та помірну швидкість різання.
Уникайте перегріву під час обробки, щоб запобігти розм’якшенню.
6. Перевірка та випробування
Ультразвуковий контроль (УЗ) пластин.
Випробування на розтяг, удар і твердість.
Дослідження мікроструктури.
Випробування на-розтріскування, викликане воднем (HIC), якщо потрібно для роботи в кислих умовах.
програми
1. Ключові галузі промисловості
Нафтохімія та нафтопереробка: це найпоширеніший сектор для сировини. Використовується для виготовлення реакторів гідропереробки, обладнання для десульфурації та печей реформінгу. Його стійкість до "кислого газу" (що містить сірководень) робить його необхідним для обробки сирої нафти під час гідрокрекінгу.
Виробництво електроенергії: використовується в ультра-надкритичних теплових котлах для таких компонентів, як парові колектори, корпуси турбін і компоненти барабанів, які мають витримувати тиск пари понад 25 МПа за температури близько 500 градусів.
Вугільна хімічна промисловість: використовується для корпусів газифікаторів, колон синтезу метанолу та коксових барабанів, де обладнання має протистояти корозійним газам (CO, H₂, H₂S) за високих температур.
Ядерна енергетика. Знаходиться в резервуарах під тиском ядерних реакторів і резервуарах для зрідженого газу завдяки своїй чудовій -температурній міцності та стійкості до водневої корозії.
2. Виготовлення загальних компонентів
Завдяки зварюваності та термостійкості його використовують для виробництва:
Посудини під тиском: основне використання для безпечного зберігання та обробки технологічних середовищ під тиском.
Теплообмінники: великі-промислові обмінники для передачі тепла в агресивних хімічних середовищах.
Системи трубопроводів: включно з високотемпературними повітроводами, фланцями, клапанами, хомутами для труб і фітингами.
Промислова інфраструктура: нове використання в морських спорудах, будівництві мостів і суднобудуванні.
3. Експлуатаційні переваги
Діапазон температур: ефективно працює до 600 градусів, зберігаючи механічну стабільність і стійкість до повзучості.
Профіль міцності: Клас 2 є кращим перед Класом 1 для більш вимогливих застосувань, оскільки він забезпечує вищу міцність на розтяг (75–100 ksi) і межу текучості (45 ksi хв).
Стійкість до корозії: вміст хрому забезпечує посилений захист від окислення та іржі, що має вирішальне значення для довготривалої -термінової служби в кислотних або високих-теплових середовищах.
Повна специфікація та деталі надаються за запитом. Вищенаведена інформація надається лише в довідкових цілях. Щоб отримати конкретні вимоги до дизайну, зверніться до нашого технічного відділу продажів.
Який діапазон вмісту вуглецю в SA 387 Grade 22 Class 2?
Вміст вуглецю контролюється в межах 0,15-0,20%, збалансована міцність і зварюваність – занадто високий може спричинити розтріскування, занадто низький – знижує міцність.
Чи вимагає стандарт SA 387 Grade 22 Class 2 дробеструйну обробку перед зварюванням?
Так, дробеструйна обробка видаляє іржу, окалину та масло з поверхні, забезпечуючи чисті зварні з’єднання, зменшуючи дефекти та покращуючи якість зварювання.
Яка швидкість подовження SA 387 Grade 22 Class 2?
Мінімальний коефіцієнт подовження становить 22% при кімнатній температурі, що вказує на хорошу пластичність, що дозволяє деформуватися без руйнування під дією зовнішніх сил.
Чи можна використовувати SA 387 Grade 22 Class 2 на морських нафтових платформах?
Так, він використовується в морських резервуарах під тиском і трубопроводах, оскільки він протистоїть високим температурам, викликаним обробкою нафти/газу, і помірній морській корозії з захистом.
Яка різниця між SA 387 клас 22 клас 2 і SA 387 клас 11?
Марка 22 має більший вміст хрому (2,25% проти 1,25%) і молібдену (1% проти 0,5%), що забезпечує кращу -температурну міцність і стійкість до корозії.
Які методи тестування використовуються для контролю якості SA 387 Grade 22 Class 2?
Контроль якості включає випробування на розтягнення, випробування на удар, випробування на твердість, ультразвукову дефектоскопію та аналіз хімічного складу відповідно до стандартів ASTM.
Чи можна легко обробити SA 387 Grade 22 Class 2?
Має помірну оброблюваність. Через вміст сплаву та високу міцність потрібні гострі інструменти, належна швидкість різання та охолоджуючі рідини.
Який максимальний тиск може витримати SA 387 Grade 22 Class 2?
Це залежить від температури і товщини; при 500 градусах 20-мм пластина може витримати понад 10 МПа, що підходить для більшості промислового обладнання під високим{3}}тиском.
Чи доступний SA 387 Grade 22 Class 2 у формі рулонів?
В основному поставляється у вигляді плит і листів. Котушка зустрічається рідко, оскільки в основному використовується для великих посудин під тиском, які вимагають різання та формування пластин.
Який термін придатності SA 387 Grade 22 Class 2 за умови належного зберігання?
Якщо зберігати в сухому, вільному-вологому середовищі з-антикорозійним покриттям, його термін придатності необмежений, оскільки він не руйнується за належних умов зберігання.

