Опис продукції
ASTM A36 і ASTM A572 — це два популярні типи конструкційної сталі, придатні для використання в таких сферах, як будівництво мостів і будівель, енергетика, промислове виробництво, дорожні плити тощо.

Крім того, що A572 і A36 є широко{0}}поширеними марками, вони сильно відрізняються міцністю, оброблюваністю та складом. Ці відмінності можуть вплинути на рішення покупця щодо того, який матеріал використовувати у своєму проекті. Ця стаття дослідить ці подібності та відмінності.
Хімічний склад
Сталева пластина A36 вважається низьковуглецевою або м’якою сталлю, тобто вона містить від 0,05% до 0,25% вуглецю. Низький вміст вуглецю в листі A36 робить його одним із найбільш пластичних – або піддається механічній обробці – типів вуглецевої сталі, тобто його легко формувати та надавати різноманітних структурних форм.
A572 також є м’якою вуглецевою сталлю, але додавання певних хімічних сплавів, як-от фосфору, марганцю та кремнію, робить її високо-низько{2}}легованою (HSLA) сталлю, тобто вона має вищу міцність і меншу вагу порівняно з м’якою сталлю. Ці властивості роблять плиту A572 ідеальною для використання в конструкціях, які вимагають здатності витримувати високі навантаження, наприклад, мости та опори електропередач.
Хімічний склад сталі ASTM A36
|
хімічний сплав |
Товщина до ¾ дюйма |
Товщиною від ¾" до 1 ½". |
Товщиною понад 1 ½ дюйма до 2 ½ дюйма |
Товщиною від 2 ½ дюймів до 4 дюймів |
Товщина понад 4 дюйми |
|
Вуглець Макс |
0.25% |
0.25% |
0.26% |
0.27% |
0.29% |
|
Марганець |
N/A |
0.80-1.20% |
0.80-1.20% |
0.85-1.20% |
0.85-1.20% |
|
Фосфор Макс |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
|
Сірка Макс |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
|
Кремній |
0,40% МАКС |
0,40% МАКС |
0.15-0.40% |
0.15-0.40% |
0.15-0.40% |
|
Мідь Мін |
0.20% |
0.20 % |
0.20% |
0.20% |
0.20% |
Хімічний склад сталі ASTM A572
|
хімічний сплав |
42 клас |
50 клас |
55 клас |
60 клас |
65 клас Товщина більше або дорівнює ½ дюйма |
Сорт 65 Товщиною понад ½ дюйма до 1 ¼ дюйма |
|
Вуглець Макс |
0.21% |
0.23% |
0.25% |
0.26% |
0.26% |
0.23% |
|
Марганець Макс |
1.35% |
1.35% |
1.35% |
1.35% |
1.35% |
1.65% |
|
Фосфор Макс |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
|
Сірка Макс |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
0.030% |
|
Кремній |
0.15-0.40% |
0.15-0.40% |
0.15-0.40% |
0.40% |
0.40% |
0.40% |
Механічні властивості
Через відмінності в хімічному складі сталі A36 і A572 ці матеріали відрізняються своїми механічними властивостями, включаючи межу текучості, яка вимірює точку, в якій матеріал постійно змінює форму після впливу великих сил, і міцність на розтяг, яка вимірює силу, необхідну для руйнування або руйнування матеріалу.
Велика присутність зміцнюючих сплавів, таких як марганець і кремній, у марках пластин A572 надає матеріалу більшу міцність порівняно з A36. Ця вища міцність дозволяє сталі A572 витримувати більшу вагу та витримувати більші навантаження, не руйнуючись і не руйнуючись, що має вирішальне значення для конструкцій.
Механічні властивості сталевої пластини ASTM A36 і ASTM A572
|
Оцінка |
Межа текучості |
Міцність на розрив |
|
A36 |
36 ksi |
58-80 ksi |
|
A572 Клас 42 |
42 ksi |
60 ksi |
|
A572 50 клас |
50 ksi |
65 ksi |
|
A572 55 клас |
55 ksi |
70 ksi |
|
A572 Клас 60 |
60 ksi |
75 ksi |
|
A572 Клас 65 |
65 ksi |
80 ksi |
Різниця у вартості A36 і A572
Як згадувалося раніше, A36 - це сталь, яка має мінімальну межу текучості 36 000 PSI. Цей сорт отримав свою міцність завдяки поєднанню вуглецю та марганцю.
З іншого боку, A572-50, наприклад, є типом сталі з мінімальною межею текучості 50 000 PSI. Подібно до A36, він використовує вуглець і марганець для міцності, але також містить додаткові сплави, такі як колумбій або ванадій. Ці додаткові сплави підвищують його загальну міцність, завдяки чому A572-50 зазвичай коштує приблизно на 2,5% - 5% дорожче, ніж A36.

