Знання

SA 387 клас 12 клас 2 магнітний?

Jan 19, 2026 Залишити повідомлення

SA 387 12 клас 2 клас – це стандарт ASME/ASTM для сталевих пластин із хром-молібденового сплаву, які в основному використовуються для виготовлення зварювальних посудин під тиском і промислових котлів, призначених для роботи при підвищених температурах.

ASME SA387 Grade 12 Class 2 — пластина зі сплаву Cr-Mo, призначена для використання в посудинах під тиском і котлах при підвищених температурах. Він забезпечує гарну -температурну міцність, стійкість до повзучості та стійкість до окислення. Клас 2 означає, що він поставляється в нормалізованому та відпущеному стані, що забезпечує кращу міцність і пластичність, ніж клас 1.

info-420-239

Ключові характеристики

Склад сплаву:Він містить номінальні суми1% хромуі0,5% молібдену. Хром забезпечує стійкість до корозії та окислення, а молібден підвищує міцність на розрив при високих температурах.

Клас 2 проти класу 1:Хоча обидва класи мають однаковий хімічний склад,2 класпіддається термічній -обробці для досягнення вищої міцності на розтяг і текучості порівняно з класом 1.

 

Еквіваленти

Позначення Номінальний вміст хрому (%) Номінальний вміст молібдену (%)
SA387 12 клас 1.00% 0.50%

 

Вміст хрому та молібдену (відповідно до специфікації ASME):

Позначення Вимога 12 клас
SA387 12 клас Міцність на розрив, ksi [MPA] від 65 до 85 [450 до 585]
  Межа текучості, хв, ksi [МПа]/(0,2% зміщення) 40 [275]
  Відносне подовження в 8 дюймів [200 мм], мін % 19
  Відносне подовження в 2 дюймах [50 мм], не менше, % 22
  Зменшення площі, хв %  

 

Вимоги до міцності на розтягування плит класу 2

BS EN ASTM/ASME DIN
620B 13CrMo45 SA387-12-2 13CrMo44

 

Хімічний склад ASME SA387 клас 12 клас 2

   
Карбон (C) %
Тепловий аналіз:
Аналіз продукту:
0.05 - 0.17
0.04 - 0.17
Марганець (Mn) %
Тепловий аналіз:
Аналіз продукту:
0.40 - 0.65
0.35 - 0.73
Фосфор (P) %
Тепловий аналіз:
Аналіз продукту:
0.035
0.035
Сірка (S) (макс.) %
Тепловий аналіз:
Аналіз продукту:
0.035
0.035
Кремній (Si) %
Тепловий аналіз:
Аналіз продукту:
0.15 - 0.40
0.13 - 0.45
Хром (Cr) %
Тепловий аналіз:
Аналіз продукту:
0.80 - 1.15
0.74 - 1.21
Молібден (Mo) %
Тепловий аналіз:
Аналіз продукту:
0.45 - 0.60
0.40 - 0.65

 

 

info-416-365техніки обробки

1. Виробництво сталі та лиття

Плавлення: зазвичай проводиться за допомогою електродугової печі (EAF) або основної кисневої печі (BOF).

Рафінування: сталь повинна бути умертвлена ​​(розкислена) для забезпечення однорідної хімічної структури. Вакуумна дегазація часто використовується для мінімізації домішок, таких як водень і кисень.

Прокатка: для досягнення необхідної товщини та розмірів пластини переважно прокатуються гаряче{0}}.

2. Термічна обробка (критично для класу 2)

Для досягнення вищої міцності, необхідної для класу 2, плити повинні пройти спеціальну термічну обробку:

Відпал або нормалізація: нагрівання до температури аустенізації для покращення структури зерна.

Загартування: повторне нагрівання до мінімальної температури 1150 градусів F (620 градусів ), щоб покращити міцність і пластичність, зберігаючи високу міцність на розрив (450–585 МПа).

Додаткове прискорене охолодження: у деяких випадках для покращення механічних властивостей перед відпуском використовується рідинне гартування або повітряне очищення.

3. Виготовлення та зварювання

Різання: методи включають різання плазмою, полум’ям або водо{0}}струменем. Попереднє нагрівання може знадобитися для полум’яного/плазмового різання, щоб запобігти розтріскуванню країв.

Попередній нагрів (зварювання): температура попереднього нагріву від 150 градусів до 200 градусів зазвичай потрібна, щоб уникнути холодного розтріскування.

Витратні матеріали: сумісні наповнювачі, такі як E8018-B2 (для SMAW) або ER80S-B2 (для GMAW), використовуються для відповідності складу 1% Cr - 0.5% Mo.

Термообробка після-зварювання (PWHT): обов’язкова для зняття напруги, зазвичай виконується при температурі від 650 до 700 градусів.

4. Тестування та контроль якості

Механічні випробування: включають перевірку міцності на розтяг, подовження та межі текучості.

Не-руйнівний контроль (NDT): стандартні процедури включають 100% рентгенографію (RT) або ультразвуковий контроль (UT) для забезпечення внутрішньої цілісності.

Випробовування на удар: Випробування за Шарпі V-Notch виконуються для оцінки низько-температурної в’язкості, іноді до -52 градусів.

 

Переваги SA 387 Grade 12 Class 2

Основною перевагою класу 2 перед класом 1 є його підвищена механічна міцність, що досягається шляхом специфічної термічної обробки при збереженні того самого складу сплаву.

Чудова термостійкість:Розроблено для збереження структурної цілісності та міцності на розрив при температурах приблизно до 575 градусів (1067 градусів F).

Висока стійкість до корозії та окислення:Додавання хрому та молібдену забезпечує надійний захист від окислення та різних форм корозії, включаючи точкову корозію, тріщини та ерозію..

Продуктивність служби Sour:Він дуже ефективний у «кислих» середовищах, що містять сірководень (𝐻2𝑆), забезпечуючи стійкість до розтріскування,-спричиненого воднем (HIC).і сульфідного розтріскування.

Відмінні якості виготовлення:Незважаючи на високу міцність, він зберігає хорошу здатність до зварювання та формування, що дозволяє створювати складні промислові компоненти без шкоди для безпеки.

Довготривалий-термін служби:Його стійкість до термічної втоми і повзучості(постійна деформація під постійним навантаженням при високій температурі) забезпечує довший термін служби та зниження витрат на обслуговування.

 

 

info-468-533Основні програми

Нафта, газ і нафтохімія:

Реактори та сепаратори:Використовується в обладнанні, яке переробляє нафту, газ і хімічні продукти під високим навантаженням.

Теплообмінники:Вирішальне значення для ефективної теплопередачі на нафтопереробних заводах.

Резервуари для зберігання:Спеціально для газів або рідин під тиском і кислих робочих середовищ.

Виробництво енергії та електроенергії:

Промислові котли:Використовується в барабанах котлів і пароперегрівачах, які працюють при підвищених температурах пари.

Атомна та гідроенергетика:Такі компоненти, як-водопроводи високого тиску та спіралі турбін.

Хімічна обробка:

Конструювання обладнання, стійкого до агресивних хімікатів, кислот і окислення при високій-температурі.

Аерокосмічна промисловість і оборона:

Використовується для військових транспортних засобів, військових кораблів і компонентів, що вимагають високої стійкості до термічної втоми.

Загальне важке машинобудування:

Посудини під тиском:Балони з-газом високого тиску та кисневі балони.

Труби та фітинги:Високотемпературні{0}}повітроводи, фланці та опори для труб.

 

 

Зв'язатися зараз

 

Повна специфікація та деталі надаються за запитом. Вищенаведена інформація надається лише в довідкових цілях. Щоб отримати конкретні вимоги до дизайну, зверніться до нашого технічного відділу продажів.

 

Який типовий діапазон вмісту вуглецю в цьому матеріалі?

Вміст вуглецю в ньому коливається від 0,15% до 0,20%. У цьому діапазоні збалансована твердість і зварюваність, що робить його придатним для виготовлення компонентів,-які містять тиск.

 

Яка теплопровідність цього матеріалу при кімнатній температурі?

При кімнатній температурі його теплопровідність становить близько 42 Вт/(м·К). Ця властивість має вирішальне значення для розрахунків теплопередачі в конструкції теплообмінника.

 

Чи має SA 387 Grade 12 Class 2 хороший опір повзучості?

Так, він має відмінну стійкість до повзучості. Хром-молібденовий сплав запобігає остаточній деформації під -тривалими високими-навантаженнями від температури та тиску.

 

Який діапазон твердості за Брінеллем (HB) цього матеріалу?

Його твердість за Брінеллем коливається від 130 до 180 HB. Ця помірна твердість врівноважує зносостійкість і оброблюваність для промислового виготовлення.

 

Чи стійкий цей матеріал до водневої атаки?

Так, він має гарну стійкість до дії водню за належної термічної-обробки. Він підходить для середовищ з воднем при підвищених температурах і тисках.

 

Який вміст хрому містить SA 387 Grade 12 Class 2?

Він містить від 0,80% до 1,15% хрому. Хром підвищує стійкість до корозії та окислення, критично важливих для високих-температурних умов експлуатації.

 

Для якого діапазону температур підходить SA 387 Grade 12 Class 2?

Він добре працює при температурах від -29 градусів (-20 градусів F) до 593 градусів (1100 градусів F). За межами цього діапазону його механічні властивості можуть значно погіршитися.

 

Чи придатний для зварювання SA 387 клас 12 клас 2?

Так, він легко зварюється за належних процедур. Рекомендується попередній нагрів і термічна обробка після -зварювання, щоб уникнути холодних тріщин і зняти залишкові напруги.

 

Який діапазон вмісту молібдену в цьому сорті?

Вміст молібдену становить від 0,45% до 0,60%. Молібден покращує міцність на повзучість і термостійкість, що дозволяє використовувати його в промислових процесах із-високою температурою.

Послати повідомлення